روشهای درمان خانگی بواسیر یا هموروئید

نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردم


اگر براي اولين بار است كه از فروم ما بازديد مي كنيد به شما خوش آمد مي گوييم. شما مي توانيد بعد از خواندن قوانين انجمن در انجمن ما ثبت نام كنيد و براي مشاهده گفتگو ها به انجمن مورد علاقه خود كليك كنيد. در غير اين صورت شما به تمام امکانات سايت دسترسي نخواهيد داشت.
ارسال پاسخ
تعداد بازدید 137
نویسنده پیام
jarahlaser آفلاین


ارسال‌ها : 26
عضویت: 24 /9 /1397


روشهای درمان خانگی بواسیر یا هموروئید
درمان بواسیر یا هموروئید بسیار آسان و بی دردسر است اما تصوراتی که مردم از بیماری بواسیر یا هموروئید دارند همیشه باعث شده است تا این بیماری در لفافه باقی بماند و کمتر کسی حاضر به حرف زدن درباره ی آن باشد. بواسیر یا هموروئید در اثر کشیدگی و پارگی مویرگ ها و رگ های ناحیه ی مقعد به وجود می آید. گاهی در اثر برخی عوامل مانند یبوست و بارداری فشار بیش از اندازه ای به رگ های ناحیه ی مقعد وارد می شود. این فشار و کشش بیش از اندازه می تواند باعث کشیدگی ، پارگی ، تورم و از هم گسیختگی رگ های ناحیه ی مقعد شود و با توجه به میزان صدمات وارده به رگ ها درجات مختلفی از بیماری بواسیر را به وجود بیاورد که عبارتند از.درجه 1 : بواسیر دارای علائم بیرون زدگی نیست و همراه با اجابت مزاج خون روشن دفع می شود.درجه 2 : بواسیر دارای علائم بیرون زدگی است ولی به صورت خود به خود به داخل باز می گردد.درجه 3 : بواسیر دارای علائم بیرون زدگی است ولی فقط با کمک دست به داخل باز می گردد.درجه 4 : بواسیر دارای علائم بیرون زدگی است و به داخل باز می گردد.شاید در نگاه اول یافتن راه درمان بواسیر کمی مشکل به نظر برسد ولی بواسیر چیزی نیست که درمان نشود. تمام درجات بواسیر قابل درمان هستند و می توان برای همیشه این بیماری را مداوا کرد.درمان خانگی بواسیر یا (هموروئید)بواسیر رابطه ی مستقیمی با تغذیه و سبک زندگی افراد دارد از همین رو می توان با استفاده از درمان خانگی و با کمک روش های موثر و ساده ای که در این روش وجود دارد تا حد زیادی علائم و نشانه های بواسیر را کنترل کرد و کاهش داد. قبل از معرفی روش هایی برای درمان خانگی بواسیر 2 نکته ی زیر را در نظر بگیرید.

 • درمان خانگی بواسیر از دیدگاه پزشکی به عنوان خط درمان به حساب نمی آید بلکه روشی تکمیلی برای کنترل و کاهش علائم و نشانه های بواسیر است که می توان در کنار سایر روش های درمانی از آن استفاده کرد.

 • قبل از آغاز درمان خانگی با پزشک متخصص خود درباره ی وضعیت علائم و درجه ی بواسیر خود مشاوره داشته باشید. درمان خانگی بواسیر زمانی اثربخشی لازم را دارد که بواسیر در درجات بسیار خفیف خود قرار دارد و علائم و نشانه های آن پیشرفت نکرده است.


تصویر: http://jarahlaser.com/wp-content/uploads/2018/10/Hemorrhoids-hometreatment.jpg
عکس درمان خانگی بواسیر یا (هموروئید)
چند روش موثر برای درمان خانگی بواسیر:

 • نوشیدن 8 الی 9 لیوان آب در طول روز

 • مصرف منابع غنی فیبر مثل میوه ها و سبزیجات تازه

 • پرهیز از مصرف نوشیدنی های الکلی

 • استفاده از کیسه ی یخ برای تسکین و درمان درد بواسیر و التهابات ناشی از بواسیر

 • نشستن در وان آب گرم به مدت 20 دقیقه در روز برای درمان خونریزی بواسیر و درد آن

 • پرهیز از زور زدن و نشستن طولانی مدت در توالت

 • کنترل استرس

 • تحرک کافی روزانه


https://bit.ly/2CLo7gq

امضای کاربر : کلینیک مهنا | درمان بواسیر، کیست مویی، فیستول، شقاق، زگیل تناسلی
سه شنبه 18 دی 1397 - 12:18
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
webcando70 آفلاینارسال‌ها : 37
عضویت: 21 /5 /1396


روشهای درمان خانگی بواسیر یا هموروئید
بواسیر یا هموروئید از گروه بیماری های مقعدی یا نشیمنگاه است . این بیماری در اطراف ناحیه ی مقعد رخ می دهد . در این بیماری ، عروق خونی اطراف ناحیه ی مقعد در اثر کشش و فشار بیش از اندازه دچار کشیدگی و پارگی می شوند .
این کشش و فشار شدید می تواند ناشی از زور زدن زیاد هنگام دفع مدفوع سفت و سخت در زمان یبوست باشد .
http://vanaklaser.ir/hemorrhoids/

امضای کاربر : سایت بت تتلو
بازی انفجار
پیش بینی فوتبال
سایت بازی پوکر
شنبه 22 دی 1397 - 10:15
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
clinicdarman آفلاینارسال‌ها : 58
عضویت: 25 /9 /1397


درمان بواسیر با لیزر، بهترین روش درمان هموروئید
درمان بواسیر با لیزر امروزه جایگزین جراحی شده. تمام افرادی که در سالیان قبل از بیماری بواسیر رنج می بردند باید در بیمارستان با بیهوشی کامل عمل می‌شدند و بعد از عمل فرد بیمار باید ۱ الی ۲ روز در بیمارستان بستری میشد و تا مدتها از درد بعد از عمل که ناشی از جراحی با چاقوی عمل بود بیقراری میکرد اما امروزه هر چقدر که پیش میرویم با پیشرفت تکنولوژی وپ یدایش دستگاه های لیزر جدید جهت درمان بیماری بواسیر و سایر بیماریهای نشیمنگاه درمان را برای افراد مبتلا وجامعه پزشکی بسیار رضایت بخش نموده است.
درمان بواسیر با لیزر به دو صورت قابل انجام است:
۱-اشعه درمانی بواسیر
۲-جراحی بواسیر با لیزر
لیزر درمانی بواسیر(اشعه درمانی)
این روش برای بواسیرهای درجه ۱ و ۲ بسیار مناسب میباشد و نتیجه رضایت بخشی به همراه دارد.
بواسیر درجه یک: در این درجه بالشتکهای هموروئید از مقعد بیرون نمی زنند و فقط نشانه های آن دفع خون از مقعد و یا دفع خون با دفع مدفوع و مشاهده خون در مدفوع است در این مرحله هموروئیدهای کوچکی در سطح درونی دهانه مقعد به وجود می آیند که خیلی از اشخاص به این مرحله چندان توجهی نمی کنند تا هنگامی که به علت کشیده شدن مدفوع به روی آنها منجر به خونریزی می گردد.
بواسیر درجه دو: در این درجه بالشتکهای همورئیدی یا بواسیری از مقعد بیرون می گردند اما به خودی خود می توانند دوباره به جای اولشان برگردند و نشانه آن خونریزی با درد است. در این درجه ناحیه کوچکی از هموروئید در هنگام دفع مدفوع از مقعد بیرون می گردد که به علت سفت بودن بافت پیوندی کانال مقعد همورئید مجددا به درون باز می گردد.
درمان بواسیر با لیزر به صورت سرپایی با بی حسی موضعی بدون درد وخون ریزی وبدون نیاز به بستری در کمتر از یک ساعت در مطب قابل انجام است.
جراحی بواسیر یا هموروئید با لیزر
از جراحی بواسیر یا هموروئید با لیزر برای افرادی که به بواسیر درجه ۳ و ۴ مبتلا هستند استفاده میشود
بواسیر درجه سه: در این درجه بالشتکهای هموروئید از مقعد بیرون می گردند اما به خودی خود نمی توانند به محل اصلی شان برگردند و بایست با دست آنها را به درون مقعد هل داد و نشانه آن احساس درد با خونریزی است.
بواسیر درجه چهار: در این درجه بالشتکهای همورئید یا بواسیر همواره در بیرون از مقعد هستند و به درون نمی روند و خیلی دردناک و با خونریزی همراه است که بایست در این درجه خیلی سریع به پزشک متخصص برای درمان بواسیر با لیزر اقدام نمود.

درمان بواسیر با لیزر نسبت به جراحی باز و سایر روشهای دیگر سیار راحت تر و کم عارضه تر میباشد و بعد از عمل فرد بیمار به راحتی میتواند به زندگی روزمره خود باز گردد، بدون اینکه نیاز به بستری شدن و استراحت مطلق داشته باشد.
استفاده از لیزر کار برش و برداشتن بالشتکهای بواسیر را به راحتی وبا کمترین صدمه به بافتهای اطراف انجام داده ودرحین استفاده از لیزر خون ریزی وجود ندارد زیرا خود لیزر باعث ترمیم شریانهای خونی میشود ودر ضمن استفاده از لیزر احتمال سایر بیماریهای واگیر دار و عفونی از جمله هپاتیت و ایدز را از بین میبرد.
مزیت های استفاده از لیزر برای درمان بواسیر نسبت به سایر روشهای درمانی
این عمل به صورت سرپایی در مطب با بی حسی موضعی انجام پذیر است
به بیهوشی نیازی نیست
نیاز به بستری و استراحت مطلق نمیباشد و فرد میتواند بلافاصله به محل زندگی و یا کار خود باز گردد
این روش بدون درد وخون ریزی میباشد و نیاز به پانسمان یا همان تامپون ندارد
این روش در کمتر از یک ساعت انجام پذیر است

clinicdarman.com/بواسیر-و-هموروئید/جراحی-هموروئید/

کلینیک پایتخت

امضای کاربر : کلینیک پایتخت | درمان فیستول، کیست مویی، شقاق و بواسیر یا هموروئید
سه شنبه 21 اسفند 1397 - 15:34
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
nmoein آفلاینارسال‌ها : 55
عضویت: 14 /10 /1400


روشهای درمان خانگی بواسیر یا هموروئید
برای درمان بواسیر چه بخوریم؟یکی از علتهای اصلی و دلایل مبتلا شدن افراد به بواسیر؛ یبوست است. یبوست نه تنها موجب بواسیر می شود، بلکه دلیل اصلی بروز انواع بیماری های مقعدی مانند شقاق، زخم، آبسه یا حتی دیگر بیماری ها می باشد. در زمان ابتلا به بواسیر افراد می بایست رژیم غذایی خود را رعایت نموده و با پرهیز از غذاهای مضر برای بواسیر نسبت به کاهش علائم و درمان عارضه اقدام نمایند. در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع غذاهای مفید و مضر برای بواسیر آشنا شوید.خوراکی های مفید برای بواسیرخوراکی های مفید برای بواسیر به چند دسته تقسیم می شوند. از آنجایی که هدف از مصرف این غذاها بهبود عملکرد دستگاه گوارش و کنترل یبوست می باشد؛ این دسته بندی ها به شرح زیر است:مایعات (آب)اصلی ترین ماده حیاتی بدن آب می باشد؛ نوشیدن آب یکی از اصلی ترین نیاز های بدن می باشد که می تواند با بهبود عملکرد دستگاه گوارش، سم زدایی بدن نسبت به درمان یبوست کمک بزرگی کند. برای مثال روزی 6 الی 8 لیوان آب برای بدن هر فرد مورد نیاز بوده و از ضرورت های بدن سالم است. نوشیدن 4 لیوان آب به صورت ناشتا می تواند مناسب ترین حالت بهبود دستگاه گوارش باشد.میوه ها و سبزیجاتهمانطور که گفته شد الگوی غذایی در سلامتی افراد نقش بسیار مهمی دارد. فیبر نیز از دسته موارد مورد نیاز نیاز بدن می باشد که در میوه ها و سبزیجات به طور طبیعی یافت می شود که مصرف آن سبب نرم شدن مدفوع و در نتیجه کاهش علائم بواسیر یا بهبود آن می شود.برخی از انواع میوه های حاوی فیر و مناسب برای رفع بواسیر عبارت اند از:

 • آواکادو

 • انجیر

 • نارگیل

 • توت

 • تمشک


انواع سبزیجات مناسب برای درمان خوراکی بواسیر عبارت اند از:

 • کلم

 • اسفناج

 • کاهو

 • شلغم

 • شوید

 • مدو

 • فلفل دلمه ای

 • سیب زمینی


غلات انواع غلات مناسب برای بهبود بواسیر عبارت اند از:

 • عدسی

 • نخود فرنگی

 • لوبیا چیتی

 • برنج

 • جو دو سر

 • ذرت


غذاهای مضر برای بواسیردر میان رژیم غذایی که افراد به منظور رفع بواسیر و درمان خوراکی بواسیر استفاده می کنند ، مصرف برخی غذاها نیز سبب تشدید علائم و حاد شدن شرایط بیماری می شود. این غذاها به چند دسته تقسیم میشوند. برای مثال خوراکی هایی نظیر فیفل که هنگام دفع و اجابت مزاج سبب سوزش یا خارش مقعد می شوند. و غذاهایی که موجب خشکی مدفوع و یبوست می شوند.در ادامه به بررسی خوراکی های مضر برای بواسیر خواهیم پرداخت.
منبع:


 • غذاهای فست فود: فست فود ها یکی از اصلی ترین دلایل بروز اسهال، یبوست و حساسیت های گوارشی می شوند که می بایست از آنها پرهیز نمود.

 • غذاهای مکی و فراوری شده: که به دلیل سدیم بالا و ایجاد نفخ می توانند یبوست و در نتیجه گذر زمان بواسیر را به وجود آورند.

 • نوشیدنی های الکلی: مشروبات الکلی به طور کلی سبب خشک شدن مدفوع و یبوست می شوند.


استفاده از دخانیات: کشیدن سیگار یکی از دلایل نفخ و یبوست می باشد که می تواند افراد را دچار یبوست کند.

https://clinicjarahi.ir/

سه شنبه 27 دی 1401 - 17:03
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
ارسال پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :Powered by Tem98 | Copyright © 2009 Rozblog Group